Zapowiedź 8 kolejki B-klasy

• autor: tluchowia, 2009-10-01 20:07
     W najbliższą niedzielę w Tłuchowie, po siedmioletniej przerwie odbędą się "Derby", w których zmierzą się GZS Tłuchowia i Wisła Dobrzyń n.W.

W naszym regionie jest dość spora liczba drużyn, ale żaden inny pojedynek nie elektryzuje kibiców tak jak starcia GZS Tłuchowii i Wisły Dobrzyń n.W. Dlatego też już dawno mecze obu drużyn przyjęły miano „Derbów”. Fani obu drużyn zmuszeni byli długo na nie czekać, ale na pewno zawodnicy swoją grą i zaangażowaniem pokażą im, że było warto. Wisła to tegoroczny spadkowicz z A-klasy. Perturbacje w klubie spowodowały, że w ostatnich latach zawodnicy obniżyli nieco loty. W tym sezonie spisują się również w kratkę. Obecnie zajmują 7 pozycję w tabeli, gromadząc do tej pory 10 oczek, z trzema zwycięstwami, remisem i trzema porażkami. GZS Tłuchowia natomiast z dorobkiem 8 punktów zajmuje dopiero 11 lokatę. Drużyna jest kryzysie, nie potrafi zdobyć kompletu punktów już od pięciu ligowych spotkań. Dodatkowo kadra zespołu przetrzebiona jest licznymi kontuzjami, z którymi borykają się J.Dzierżanowski, Kwieciński, S.Uczciwek i Wyczałkowski. Mecz z Wisłą jest ostatnim gwizdkiem, żeby się w końcu obudzić i włączyć do gry o wyższe cele. "Derby" rozpoczną się tradycyjnie o godz. 11:00 w niedzielę na Stadionie Gminnym w Tłuchowie.

Spośród pozostałych spotkań najciekawiej zapowiada się pojedynek na szczycie, w którym zmierzą się Grot i Lider II. Być może ten mecz będzie rozstrzygającym w sprawie awansu w tym sezonie.

Pary 8 kolejki B-klasy:

GZS Tłuchowia - Wisła Dobrzyń n. W. (niedziela, 11:00)

Polonia Bytoń - Orion Popowo

Wiślanin Bobrowniki - Skrwa Skrwilno

Ogończyk Kikół - Start Stawki

Grot Kowalki - Lider/Anwis II DGS Włocławek

Kormoran Fabianki - GKS Baruchowo

Pojezierze Brzuze - Kujawiak Kruszyn

autor: ~anonim 2009-10-01 20:38:41

avatar Parę ładnych lat trzeba było czekać. W niedzielę musimy wspomóc naszą drużynę w derbach, więc obecność obowiązkowa!

autor: ~anonim 2009-10-01 21:52:08

avatar Derby jak to derby, wiadomo...żądzą sie swoimi prawami, zobaczymy albo nasi piłkarze wzniośa się w tym pojedynku na swoje wyżyny albo nie daj Boże zje ich trema jak to często bywało w meczach o większą stawkę.

autor: ~poldi 2009-10-03 09:46:53

avatar mam nadzieje że  bedzie to mecz przyjaźni a jednoczesnie zobaczymy duzo wspaniałej walki na boisku oraz gorącego dopingu fanów obydwu drużyn.    życzę powodzenia jedym i drugim pozdrawiam

autor: ~maniek888 2009-10-03 22:00:28

avatar Życzę powodzenia w jutrzejszym meczu ale mam nadzieje, że to jednak my wygramy. Do zobaczenia jutro.