Orion wypunktowany

• autor: tluchowia, 2013-10-06 13:59

Dzięki hat-trickowi Dariusza Grabskiego, GZS Tłuchowia odniosła czwarte ligowe zwycięstwo i po 6 kolejkach utrzymuje pozycję lidera włocławskiej B-klasy.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Jedyne godne zauważenia i z pewnością kluczowe dla losów spotkania to starcie napastnika Oriona z Olaszewskim, który z konieczności musiał dziś zastępować Witkowskiego na pozycji bramkarza, mimo że jest nominalnym obrońcą. Zawodnik gospodarzy kopnął w głowę interweniującego Olaszewskiego, za co został ukarany drugim żółtym kartonikiem i w konsekwencji od 30 minuty Orion zmuszony był grać w osłabieniu.

Taki obrót spraw na boisku wymusił na graczach Tłuchowii bardziej zdecydowane ataki. Przyniosło to efekt tuż po przerwie, kiedy to Grabski wykorzystał złe podanie obrońcy gospodarzy do bramkarza, któremu nie dał żadnych szans. Niedługo potem Uczciwek posłał długą piłkę za obrońców do Grabskiego, który bezlitośnie to wykorzystał. Po drugiej bramce Tłuchowianie cofnęli się do defensywy, nastawiając się na szybkie kontry. Przyniosły one skutek w końcówce, kiedy to Grabski skompletował hat-tricka wykorzystując prostopadłe podanie Wilczyńskiego.

ORION Popowo - GZS TŁUCHOWIA 0:3 (0:0)

0:1 - Grabski 51'

0:2 - Grabski 58'

0:3 - Grabski 84

Olaszewski - Sulkowski, Uczciwek, Zbrożek, Wilczyński - Lemański, Rykaczewski, Krzemiński, Koprowicz, Sielczak - Grabski (85' Szulecki).