Wyjazdowy punkt

• autor: tluchowia, 2014-10-05 16:34

GZS Tłuchowia wywalczyła punkt w potyczce z Unią Choceń. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Paweł Gaul.

Mecz od samego początku toczył się w bardzo szybkim tempie. Duży wpływ na to miały skromne wymiary boiska. Obie ekipy miały swoje sytuacje, ale skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy wykorzystali złe ustawienie formacji defensywnych Tłuchowii i zdobyli prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stron Tłuchowianie od razu dążyli do wyrównania. Dużo dało wprowadzenie z ławki Grabskiego, który w ciągu 3 minut wypracował dwa rzuty karne. Najpierw, po jego dośrodkowaniu piłka trafiła w rękę obrońcy gospodarzy, potem po szybkim rajdzie został sfaulowany przez bramkarza Unii, który w efekcie ukarany został czerwonym kartonikiem. Obie "jedenastki" wykorzystał Gaul. Niestety radość gości nie trwała długo. Rzut karny, tym razem dla gospodarzy, sprokurował Sadowski, a Witkowskiemu nie udało się obronić strzału z "wapna". Tłuchowianie, grając w przewadze, mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale zmarnowali dogodne sytuacje.

Zawodnicy Tłuchowii pokazali się w Choceniu z dobrej strony, grając całkiem niezłą piłkę. W ostateczności dało to zasłużony wyjazdowy punkt. Warte do odnotowania są wzmocnienia kadry. Chodzi o 19-letniego Dawida Jankowskiego oraz 17-letniego Patryka Kopycińskiego. Ten pierwszy zaliczył debiut w podstawowym składzie.

UNIA Choceń - GZS TŁUCHOWIA 2:2 (1:0)

1:0 - 36'

1:1 - Gaul 59'

1:2 - Gaul 61'