statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka z Mieniem...

• autor: tluchowia, 2018-05-07 18:44

Bardzo zacięty mecz i pięć goli obejrzeli kibice w Tłuchowie. Ostatecznie Mień Lipno pokonał Tłuchowię 3:2 i ten wynik można uznać za niespodziankę.Wszelkie pojedynki derbowe budzą zawsze większe emocje. Starcie Tłuchowii z Mieniem, to kolejne w bieżącym sezonie A-klasy derby powiatu lipnowskiego. Gospodarze mają dobrą rundę wiosenną i nawet porażka 0:1 z Grotem w ostatniej kolejce nie może przekreślać dorobku zespołu Pawła Bielickiego w tym roku. Z kolei Mień mocno rozczarowuje. Po fatalnej jesieni runda wiosenna miała być lepsza, tymczasem lipnowianie do dzisiaj mieli na koncie tylko jedno zwycięstwo nad Skrwą Skrwilno.Na gole w Tłuchowie piłkarze obu ekip kazali czekać kibicom 25 minut. Po ich upływie wynik otworzył Kamil Markowski, dając prowadzenie przyjezdnym. Ten sam piłkarz zdobył bramkę siedem minut później i Mień prowadził już 2:0. Tłuchowia nie zamierzała się jednak poddać i jeszcze w pierwszej połowie zdobyła gola kontaktowego za sprawą Marcina Krakowskiego. Do przerwy było 1:2.W drugiej odsłonie obie ekipy atakowały na zamianę, ale lepsze wrażenie sprawiał Mień. Szczególnie aktywny był skrzydłowy Sławomir Szajgicki i po jednej z kontr ten zawodnik podwyższył na 1:3. Zanim lipnowianie zdążyli się nacieszyć z trzeciego gola, odpowiedzieli gospodarze. Bramkę zdobył w 70. minucie Przemysław Czyżewski i zrobiło się tylko 2:3. Do końca meczu Tłuchowia walczyła o remis, jednak Mień był skuteczny w defensywie.Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3. Dla Tłuchowii, która ma 23 punkty na koncie oznacza to spadek na piąte miejsce w tabeli. Mień z 19 punktami awansował na siódmą pozycję. W najbliższy weekend Tłuchowia zagra w Wichowie z Orionem Popowo, a Mień podejmie Wiślanin Bobrowniki.Skład:WITKOWSKI ,UCZCIWEK ,SIECIŃSKI ,OLASZEWSKI ,SULKOWSKI ,CZYŻEWSKI, KRAKOWSKI ,PASZYŃSKI, SZMULEWICZ ,GAUL ,BURACZYŃSKI ,BEDNARSKI ,WAŁĘSA, NOWAKOWSKI