29 urodziny obchodzi Buraczyński Radosław

AMATOR Maszewo - GZS TŁUCHOWIA - 11:00

Start rozgromiony!

• autor: tluchowia, 2010-08-29 13:27

Wspaniały początek sezonu 2010/11 w wykonaniu zawodników GZS Tłuchowii. Nie dali oni szans rezerwom Startu Radziejów, pokonując ich 6:2.

Obie drużyny zmuszone były rozegrać to spotkanie na fatalnej murawie Stadionu Gminnego w Tłuchowie. Od samego początku lepiej radzili sobie jednak gospodarze. Szybko potwierdzili to zdobyciem bramki, mocne starzał Celmera dobił bezlitośnie Grabski. Nie minęło wiele czasu, a Tłuchowia prowadziła już 2:0. Prostopadłe podanie Rykaczewskiego na bramkę zamienił P.Dzierżanowski. Tłuchowianie nadal przyciskali, nie pozwalając na wiele przyjezdnym. Trzecie trafienie tego meczu należało do Gapińskiego, który przelobował golkipera Startu. Asystę przy bramce zaliczył P.Dzierżaniowski. Z czasem gospodarze lekko odpuścili tempo, co spowodowało sytuacje podbramkowe dla gości. Pierwsza szansa to rzut karny, podyktowany po faulu Wyczałkowskiego. „Winowajca” nie dał się jednak pokonać i znakomicie wybronił jedenastkę. Ostatecznie jednak Start zdobył bramkę po nieporozumieniu w linii obrony Tłuchowian. Wynik 3:1 do przerwy dla gospodarzy był lekkim zaskoczeniem.

Po zmianie stron nadal Tłuchowia dyktowała warunki i całkowicie kontrolowała przebieg gry. Szybko prowdzenie zostało podwyższone. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Grabski a powinności dopełnił wprowadzony w przerwie Sulkowski. Kolejna bramka to zasługa Gapińskiego, który przytomnie zachował się w zamieszaniu podbramkowym. Potem nastąpił festiwal nieskuteczności Tłuchowian, gdzie stuprocentowe sytuacjie marnowali Grabski i Szulecki. W tym czasie drugą bramkę zdobyli zawodnicy Startu. Jednak ostatnie słowo należało do Tłuchowian. Po prostopadłym podaniu P.Dzierżanowskiego piłkę w siatce umieścił Szulecki.

Zawodnicy Tłuchowii zasłużenie pokonali gości z Radziejowa. Miłym zaskoczeniem są rozmiary zwycięstwa. Miejmy nadzieję że to dobry prognostyk na dalszą część sezonu.

GZS Tłuchowia - Start Radziejów 6:2 (3:1)

Bramki: Gapiński x2, Grabski, P.Dzierżanowski, Sulkowski, Szulecki.

Wyczałkowski - Olaszewski, Piekarski, Obernikowicz, Szarwiński - Celmer (46. Sulkowski), Rykaczewski, P.Dzierżanowski, Uczciwek (70. Szulecki) - Gapiński (85.Redecki), Grabski (60. Szplitgejber).

autor: ~anonim 2010-08-30 01:25:57

avatar Lubienianka 1:1 Polonia, Skrwa 0:0 Grot